Elektromotor COMP DRIVES so senzorom GSGI | e-bajky.sk
Zdieľať

Stredový motor C18 so systémom inteligentného radenia GSGI

Každý z nás vie, aké náročné je odhadnúť, aký prevodový stupeň si počas jazdenia na ebajku zaradiť a dosiahnuť tak čo nejlepší efekt využiteľnosti elektromotora. Presne tento problém sa podarilo vyriešit technológom z firmy COMP DRIVES.

Elektromotor COMP Drives C18 s dvojprevodníkom

Comp drives je pohonná jednotka založená na kombinacii japonskej technológie výroby motorov a českej elektroniky vrátane novej generácie od gearsensor.com názvom GSGI, ktorý indikuje zaradený stupeň. Vďaka tomuto senzoru vždy viete, aký prevodový stupeň máte zaradený a aký máte zaradiť, aby ste dosiahli čo najlepšiu spotrebu energie.

Motor Comp Drives ma okrem iného tiež možnosť využívať dvojprevodník. V praxi to znamená, že Comp Drives sa dá kombinovať s jedno aj dvojprevodníkom. V ponuke bicyklov Apache žiaľ dvojprevodník nepoužili.

Špecifikácie stredového motoru C18

  • Rozmery: 145,84mm x 221,3mm
  • Váha: približne 3kg
  • Výkon: 250W/36V alebo 48V, 350W/48V
  • Maximálny točivý moment: 80Nm
  • C18 využívá unikátny gearsensor.com model GSGI

SENZOR GSGI

Unikátny model gearsensor.com s indikáciou zaradeného stupna je špeciálne vyvinutý iba pre motory COMP DRIVES.

GSGI senzor

GSGI je namontovaný na riadiace lanko. Behom radenia je sila motora redukovaná alebo vypnutá a to podľa nastavenia. Systém rozpozná moment radenia a umožní tak pohodlné preradenie. Na displeji alebo v mobilnej aplikacii(COMP) sa tým pádom zobrazí aktuálne zaradený stupeň.

Postranný displaj RM-1 a náhľady smart aplikácie

Vďaka GSGI sa dá nastaviť, či bude pohon elektrobicykla počas radenia úplne vypnutý alebo iba redukovaný. Taktiež je možné nastaviť, akú dlhu dobu bude motor počas radenia vypnutý alebo redukovaný.

Výsledkom je predĺženie životnosti elektromotra a hlučnosti riadiacej jednotky, minimalizácia dĺžky času potrebného k prevedeniu zmeny prevodu, eliminácia aktivácie pohonu pred úplnym dokončením zmeny prevodu, možnosť individuálneho nastavenia chovania elektrobicykla počas radenia a predĺženie dojazdu elektrobicykla na jedno nabitie batérie.

V našej ponuke čoskoro pribudnú modely APACHE bicycles využívajúce ako prvé v SR a ČR motor COMP DRIVES so senzorom GSGI. Veríme, že sa čoskoro dočkáme ďalšej expanzie tohto systému aj na iné značky elektrobicyklov.

Zdroje:

https://www.compdrives.com/cs/
https://apache-bike.cz/cs/katalog/kategorie/elektrokola