Ako si vybrať veľkosť elektrobicykla ? | e-bajky.sk - elektrobicykle
Zdieľať

Aby sa Vám na Vašom novom bicykli dobre jazdilo, je veľmi dôležité vybrať z ponuky veľkostí takú, ktorá bude najlepšie zodpovedať Vašim telesným proporciám.

Hoci by sa to tak mohlo zdať, výška postavy nie je tým jediným, podľa čoho by sme sa mali riadiť. Do výberu správnej veľkosti bicykla prihovára tiež dĺžka trupu jazdca, prípadne dĺžka jeho horných a dolných končatín. Zabúdať by sme nemali ani na osobné preferencie, lebo pocity nám mnohokrát môžu prezradiť viac než tisícky presných meraní. Kým jedni dávajú prednosť väčším rámom so športovou pozíciou za riadidlami, iní sa naopak lepšie cítia na menšom bicykli s pohodlným cykloturistickým posedom.

E-bajky.sk ponúkajú každý model v niekoľkých rôznych veľkostiach, aby si každý mohol vybrať taký bicykel, ktorý mu bude po všetkých stránkach stopercentne vyhovovať. Okrem širokej ponuky pánskych modelov na stránke nájdete tiež niekoľko elektrobicyklov určených špeciálne pre ženy, ktoré svojou geometriou aj osadením lepšie zodpovedajú potrebám dnešných cyklistiek.

Mestské elektrobicykle poskytujú predovšetkým pohodlie a ľahký nástup, krosové elektrobicykle kombinujú komfort so športovým švihom, horské elektrobicykle, ktoré svojou dravou stavbou spoliehajú na športové výkony. Všeobecne pritom platí, že u mestských modelov sa jednotlivé veľkosti viac prekrývajú, čo činí výber o poznanie jednoduchším. U krosových a horských modelov je naopak nevyhnutné voľbu veľkosti nepodceniť a naozaj starostlivo premyslieť.

K voľbe veľkosti elektrobicykla môžete pristupovať niekoľkými rôznymi spôsobmi, ale aj v tomto prípade platí, že čím viac času si na výber vyčleníte, tým budete vo výsledku spokojnejší. Záleží len na Vás a Vašich možnostiach, ktorú s nami ponúkaných ciest sa rozhodnete vydať.

Porovnajte veľkosť sa svojim súčasnom bicykli

Pri každom nami ponúkaného modelu nájdete podrobný nákres geometrie pre všetky jednotlivé veľkosti. Pokiaľ s cyklistikou nezačínate úplne od nuly, nie je nič jednoduchšie ako tieto údaje porovnať s rozmermi vášho existujúceho bicykla. Ak sa tieto parametre budú zhodovať alebo aspoň nápadne blížiť, máte istotu, že s výberom veľkosti nešliapnete vedľa. Do úvahy berte predovšetkým efektívne dĺžku rámu a výšku sedlovky, ktoré o veľkosti rámu vypovedajú najviac.

Vyberajte podľa tabuľky veľkostí

Pri výbere kolesá sa môžete orientovať aj podľa jednoduchej tabuľky, ktorá veľkosť rámu určuje podľa výšky jazdca. Upozorňujeme však, že uvedené rozdelenie nahráva skôr konfekčným postavám. Cyklistom, ktorí sa ocitnú na hrane dvoch veľkostí doporučujeme nakloniť sa na tu väčšiu veľkosť.